Zitate und Weisheiten für Führungskräfte

Erkan Güneyoglu Önder Demir
Zitate und Weisheiten für Führungskräfte
Jeder Gedanke, jedes Gefühl, jedes Wort, jede Handlung alles ist Energie und Schwingung. Jede Energie sucht sich ihre Resonanz und geht im Kosmos niemals verloren.
€9,99 Softcover

Dienstag, 1. Januar 2013

Yeni Bir Yıl, Yeni Bir Hedef


 
 
Yeni Bir Yıl, Yeni Bir Hedef

Bence her insan, önümüzdeki bu yepyeni yılı kendisi, acısından en mükemmel şekilde geçirebilir nasıl mı?

Öncelikle her gün Kuran-ı Kerim'den 17 ayet okuyarak.
Yeter ki siz, Kuran-ı Kerîm okuyun ve yıl sonunda şayet böyle devam ederseniz, hem yüklü şekilde gün be gün büyük bir sevap kazanmış olacaksınız, hem maneviyatınız gelişecek, hem de Kuran-ı kerimi hatim etmiş olacaksınız.

Bence bu, kaçırılmaz bir hedeftir. Düşünün, bütün kainatı var eden Yüce Allah'tan gelen bir kitap okuyorsunuz ve her gün, ilminiz ve bilginiz artıyor ve üstelik bu yapmış olduğunuz amel, sağınızda ve solunuzda bulunan Kiramen Katibin melekleri tarafından kayda alınıyor.

İnanın sizlere gösterebileceğim en değerli hedeflerden bir tanesi, budur bu yıl için. Çünkü Kuran-ı Kerim kadar ben dünyada değerli bir başka kitap göremiyorum.

Her gün nur damlaları yüreğinize damlayacak ve yıl sonunda yüreğiniz, bir nur gölüne dönüşecektir inşallah. Bundan daha değerli bir şey, dünyada olabilir mi?
Her sözü, bir "hikmet"tir ve "hidayet"tir anlayana, her sözü bir şifadır yüreklere susayan gönüllere Hakka giden yolda bir Kevser'dir Kuran-ı Kerîm.

Kuran-ı Kerim okumak ve okutmak, çok sevaptır. Hatta bunun sevabı dedelerine, çocuklarına ve torunlarına tesir eder. İtikadı düzgün bir kimse, Kuran-ı Kerim'i okuyup, muteber ilmihal kitaplarında bildirildiği gibi amel ettiği, ibadet yaptığı takdirde büyük sevaplara kavuşur. Kuran-ı Kerîm okumakla alakalı olarak sevgili Peygamberimiz buyurdu ki:

“Ümmetimin en hayırlısı, Kuran-ı kerimi öğrenen ve öğretendir.”

“Hoca çocuğa Besmele okur, çocuk da söyleyince, Allah-u teala çocuğun anasının, babasının ve hocasının Cehenneme girmemesi için senet yazdırır.”

“Ümmetimin yaptığı ibadetlerin en kıymetlisi, Kuran-ı kerimi, Mushaf'a bakarak okumaktır.” (Sayfasına Bakarak)“Kuran-ı kerim okunan evden arşa kadar nur yükselir.”

“Kuran-ı kerim okunan evin hayrı artar, sakinlerini sıkmaz, melekler oraya toplanır, şeytanlar oradan uzaklaşır. Kuran-ı kerim okunmayan ev, içindekilere dar gelir, sıkıntı verir, bereketsiz olur. Bu evden melekler uzaklaşır, şeytanlar oraya dolar.”

“Her gece on ayet okuyan, gafillerden sayılmaz.”

 “Kuran okuyun! Kıyamette şefaat eder.”

 Kuran-ı Kerim okurken, bunun Allah-u tealanın kelamı olduğunu düşünmelidir. Kuran-ı Kerim'e dokunmak için abdestli olmak lazım olduğu gibi, onu okumak için de temiz kalp lazımdır. Allah-u tealanın büyüklüğünü bilmeyen, Kuran-ı Kerim'in büyüklüğünü anlayamaz. Allah-u tealanın büyüklüğünü anlamak için de, O'nun sıfatlarını ve yarattıklarını düşünmek lazımdır. Bütün mahlukatın sahibi, hakimi olan Allah-u tealanın kelamı olduğunu düşünerek okumalıdır.

Ne diyelim, Yüce Allah, hepimize bu yıl Kuran-ı Kerîm okumayı nasip etsin ve sevdiğimiz insanlara birer adet Kuran-ı Kerîm alıp vermemizi ve kendilerine; "Sen, benim için değerlisin. Bu yüzden sana Yüce Allah'ın kitabını Kuran-ı Kerim'i getirdim." demeyi nasip etsin. Amin

Selam ve dua ile...

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen