Zitate und Weisheiten für Führungskräfte

Erkan Güneyoglu Önder Demir
Zitate und Weisheiten für Führungskräfte
Jeder Gedanke, jedes Gefühl, jedes Wort, jede Handlung alles ist Energie und Schwingung. Jede Energie sucht sich ihre Resonanz und geht im Kosmos niemals verloren.
€9,99 Softcover

Sonntag, 6. Januar 2013

Hayatı Anlamak

Hayatı Anlamak


«Anlayana her gün tazedir hayat,Anlamayana ise her gün bayat.»

Bu güzel atasözü ile sözlerime başlamak istiyorum.
Ne güzel demiş atalarımız; "Anlayana her gün tazedir hayat; Anlamayana ise her gün bayat."

Evet, bütün ayrılıklar, hüzün ve korku doğurur. Bu hüzünler ve korkular, aslında bir illüzyondan ibarettir. Çünkü bizler, "bir" olduğumuzu yani bir Allah'a bağlı olduğumuzu unutuyoruz.

Bizler, aslında bir anlayabilsek, diğer insanların sevinçlerinin bizim kendi sevinçlerimiz olduğunu ve bir anlayabilsek, diğer insanların hüzünlerinin bizim kendi hüznümüz olduğunu...
İşte o zaman, yeryüzünde hayatlarımız, çok ciddi anlamda pozitif bir şekilde değişecektir.

Bir olduğumuzda ve hepimiz bir olan Yüce Allah'ın kulları olduğumuzu anladığımızda, inanın dünyada kin ve nefrete yer kalmayacaktır.
Çünkü başkalarının acısının kendi acılarımız ve onların sevinçlerinin kendi sevinçlerimiz olduğunu fark ettiğimiz anda hayatımız, bir başka algılama boyutuna geçmiş olacaktır ve otomatik olarak kıskançlık, kin ,nefret diğer insanları eleştirme ve beğenmeme gibi durumlar ortadan kalkmış olacaktır.

Yüce Yaradan, bizleri bir Adem ve bir Havva'dan yarattı ve kendi ruhundan bizlere üfledi. Bu yüzden hepimiz, bir soydan gelmekteyiz. Bu da Hz. Adem'in soyudur ve hepimiz, bir olan Yüce Yaratıcı'nın kuluyuz. Hz. Adem ise Yüce Allah'ın yeryüzündeki ilk "Halife"sidir.

Ne diyelim; Yüce Allah, bizlere doğruları anlamak için basiret versin ve bizleri birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşayan ve birbirine değer veren kullarından eylesin. Amin..Selam ve dua ile

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen