Zitate und Weisheiten für Führungskräfte

Erkan Güneyoglu Önder Demir
Zitate und Weisheiten für Führungskräfte
Jeder Gedanke, jedes Gefühl, jedes Wort, jede Handlung alles ist Energie und Schwingung. Jede Energie sucht sich ihre Resonanz und geht im Kosmos niemals verloren.
€9,99 Softcover

Samstag, 12. Januar 2013

2023 Türkiye
Evet yıl 2023 Türkiye Cumhuriyeti´nin yüzüncü kuruluş yıldönümü ve Türkiye Cumhuriyeti 100. yılında Sosyo Ekonomik olarak bütün sorunlarını hızlı bir şekilde çözerek arkada bırakmış kendi strateji ve vizyonlarını gerçekleştirerek güvenle geleceğe doğru bakmaktadır.

Dünyadaki Ekonomi sıralamasında Çin, Hindistan, ABD ve Almanya´dan sonra 5. olan Türkiye´de,kişi başına düşen Gayri safi milli hasıla 45 Bin TL nüfus 91 Milyon işsizlik oranı yüzde 6 ve en düşük asgari üçret 2600 Türk Lirası.
Türkiye 2023 yılında 955 Milyar TL ihracat ve 895 Milyar TL ithalat gerçekleştirmektedir.


Türkiye´de üç adet yüzde yüz yerli Otomotiv şirketi bulunmaktadır,bunlar dünyaca bilinen ve kalitesi ile tanınan  Turan,Kanuni,Selim,Barbaros,Tuğrul ve Fors isimli
otomotiv markalarını üretmektedirler ve dünya otomotiv pazarının yüzde onunu ellerinde bulundurmaktadırlar.
Savunma sanayi yüzde yüz yerli üretim yapmaktadır bu konuda Türk Mühendisleri kendilerini dünyaya kanıtlamışlardır.
Türk Savunma araç ve gereçleri dünyada büyük bir pazar yakalamış durumdalar.


Türk Savaş Uçakları Avcı A-220´ler ve Kartal K- 600´ler dünyanın en iyi savaş uçakları arasında gösterilmektedir,aynı Zamanda Türk Tankı Altay-2  dünyanın en iyi muharabe Tankı olarak seçilmiştir.
Türk Atak Helikopteri T-129 Katılmış olduğu uluslararası Testlerden tam not almıştır.


Cumhuriyetin 100.yıldönümünde 'Haydi Türkiye´m seninde bir Uçak gemin olsun' Kampanyasından yola çıkarak Türkiye´de ilk kez yüzde yüz yerli yapım Piri Reis -2023 isimli bir Uçak Gemisi Deniz Kuvvetleri envanterine girmiştir,artık dünya denizlerinde bir Türk Uçak gemisi bayrağımızı gururla dalgalandıracak ve dosta güven düşmana gözdağı verecektir.


Türkiye´de her yıl verilen patent sayısı 3600 olarak gerçekleşmektedir,Türkiye´de bulunan 139 adet Üniversitede her yıl 300´ün üzerinde yeni buluş ve keşifler yapılmakta ve her yıl binlerce yeni Tez yazılmakta ve Kitaplar yayınlanmaktadır.Bu yıl Nobel Barış Ödülüne yapmış oldukları başarılı çalışmalar neticesinde Fizik ve Kimya dalında aday gösterilen Prof.Dr. Namık Ziya Kurt ve Prof.Dr. Mehmet Ali Başyurt´un Nobel ödülünü kazanmalarına kesin gözüyle bakılmaktadır.


Okuma yazma bilmeyenlerin oranı yüzde birdir.'Düşün,Tanımla ve Üret' sözünden yola çıkarak Türkiye´de Düşünce ve Üretimin önünde hiçbir engel kalmamıştır,Bankalar ve Ticareti geliştirme kurumları projelere göre kolayca Krediler vermekte ve destek olmaktadırlar,yıllık ekonomi büyüme oranı yüzde 7´dir.
Dünya´da Türkiye´ye vize uygulayan ülke kalmamıştır ve her yıl Türkiye´den dünyanın çeşitli ülkelerine 40 Milyon Turist gitmektedir aynı zamanda yurdumuza her yıl 35 milyon Turist gelmektedir.


Türkiye Otoyollar ve Demiryolları ağı ile örülmüştür ülkemizde 23 Bin Kilometre Otoyol ve 17 Bin Kilometre Demiryolu ağı bulunmaktadır.
Son yirmi yılda yapılan büyük yatırım,hizmet ve çalışmalar neticesinde Türkiye´de yoksulluk ve işsizlik Halkın Terminolojisinden çıkmıştır.Türkiye Sanayi üretiminde dünyanın sayılı ülkeleri arasına girmiştir.


Bu arada Türkiye Futbol,Buz Hokeyi,Basketbol,Tenis,Yüzme,Güreş,Tekvando,Boks,gibi sporun birçok alanında olimpiyatlarda ve uluslararası arenada büyük başarılara imza atmıştır Bugün Türkiye´de toplam 81 Sivil Havaalanı bulunmakta ve Dünyanın birçok şehrine direkt uçuşlar yapılmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre Günümüzde Dünyada ingilizce´den sonra en çok konuşulan ve tercih edilen dil Türkçe´dir.
Ne diyelim Cumhuriyetimizin 100. yılı Ülkemize Milletimize ve bütün dünyaya hayırlı ve uğurlu olsun Saygı,sevgi birlik ve beraberlik içerisinde daha nice yüz yıllara Türkiye´m.Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen