Zitate und Weisheiten für Führungskräfte

Erkan Güneyoglu Önder Demir
Zitate und Weisheiten für Führungskräfte
Jeder Gedanke, jedes Gefühl, jedes Wort, jede Handlung alles ist Energie und Schwingung. Jede Energie sucht sich ihre Resonanz und geht im Kosmos niemals verloren.
€9,99 Softcover

Mittwoch, 24. Oktober 2012

Kibir ve Gururla yaşayan Zilletle Ölür!Kibir ve Gururla yaşayan Zilletle Ölür!

Evet Saygıdeğer kardeşlerim bir kitap yazdıracak kadar güzel bir söz. Yüce Allah´ın değişmez kanunlarından birtanesi de budur,ne diyor yüce Allah Kuran´ı Kerim´de “Bu Allah’ın öteden beri süregelen yasasıdır: Allah’ın yasasında bir değişme bulamazsın.” (48.Fetih Suresi 23.ayet) 

Kibir ve Gururla yaşayan Zilletle Ölür! Bu insanlar içinde devletler içinde geçerli degişmez bir kanundur.Kibir ve Gurur Şeytandandır ve Ademoğlunu ve Şeytanı Cennetten dünyaya sürdürdüğü gibi günümzde kibir ve gurur birçok insanı bilerek veya bilmeyerek cehenneme doğru sürüklemektedir. Fakat kibir ve gurur aslında insanın aslını bilmemesinden veya unutmasından meydana gelmektedir her insan topraktan geldiğini ve topraktan yaratıldığını unutmamalıdır ve onu yaradan bir Allah´ın var olduğunu. 

Bulunduğunuz mevki,makam,şöhret,mal ve mülk ve evlatlarınız sizi sakın olaki kibir ve gurura sevk etmesin. İnsan ruhunu çeşitli tezahürleriyle körelten zararlarına Kuran´ı Kerim'in genişçe bir açıdan baktığı kibir ve gurur, maddî ve manevi hayatta zararın ve kaybın sebebidir. Kibir ve gurur yüzünden örneklerinde gördüğümüz gibi büyüklenenler henüz dünyada iken, hareketlerinin cezasını çekerek helâk olmuşlardır. Çünkü kibir ve gurur bir ağacı içerisinden kemiren bir kurt gibidirler insan ruhunu içerden yiyip bitirirler. 

Hz. Isa Barnabas incilinde havarilerine söylediği gibi:Dünyaya gelen insanlara yazıklar olsun, çünkü, gurur içinde yaşarlarken zillet içinde ölecekler ve şaşırıp kalacaklar.Barnabas incili 131. Bölüm.

Yüce Allah Kuran´ı Kerimde kibir ve gurur için şöyle buyurmuştur: Kim, Allah'a kulluktan, O'na ibadetten çekinir ve büyüklenirse, bilsin ki, (Allah) kıyamette herkesi huzurunda toplayacaktır' (Nisâ, 4/172) .'Meleklere, Âdem'e secde edin' demiştik. İblis müstesna hepsi secde ettiler. O kaçındı, büyüklük tasladı ve inkâr edenlerden oldu' (Bakara, 2/34) .'Însanları küçümseyip yüz çevirme, yeryüzünde böbürlenerek yürüme; Allah, kendini beğenip övünen hiç kimseyi şüphesiz ki sevmez. Yürüyüşünde tabiî ol, sesini de alçalt. ' (Lokman, 31/18) .Kibir ve gurur sâlih ve muttaki bir müslümanda bulunmaması gereken; tevhid ehline yakışmayan en kötü huylardandır.Kibir ve Gurur üç kısımdır: 

1. Cehalet ve azgınlıktan ötürü bazı kulların kendilerini yüce Allah'tan büyük görmeleri;

2. Peygamber'e karşı, O'nun buyruklarını küçümsemek, prensiplerini hafife almak; 

3. Etrafında bulunan insanları küçük görüp, kendini büyük görmek.
Ne demiş büyüklerimiz Kılavuzu Şeytan olanın meskeni Cehennem olur. 

Aslında kibir ve gururun asıl kaynağı cehalettir ve aslında yüce Allah´ın değişmez Kanunlarını bilmemekten ve Kuran´ı Kerimi okumamaktan ileri gelmektedir,benim tavsiyem herkes bir damla nutfeden yaratıldığını hiçbir zaman unutmamalıdır.
 

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen