Zitate und Weisheiten für Führungskräfte

Erkan Güneyoglu Önder Demir
Zitate und Weisheiten für Führungskräfte
Jeder Gedanke, jedes Gefühl, jedes Wort, jede Handlung alles ist Energie und Schwingung. Jede Energie sucht sich ihre Resonanz und geht im Kosmos niemals verloren.
€9,99 Softcover

Mittwoch, 25. April 2012

Güneş Tutulması Nedir


Öncelikle Güneş tutulması ile ilgili olarak dünyamızda yaygın olarak aşagıda belirtmiş olduğum düşünceler söylenmektedir.

1- güneş tutulması kıyamet alametidir.
2- güneş tutulursa o yıl kıtlık olur.
3- güneş tutulursa savaş ve karışıklıklar çıkar.
4- güneş tutulması büyük ve ünlü kişilerin ölümüne işarettir.
5- güneş tutulması sadece ayın güneşin önüne geçmesidir.

Güneşin tutulması ,Azazil (şeytan)´ın Hakk´ın kapısında sürülmesi cüretleri ve küstahlıkları yüzündendir. 

Hz. Mevlana , Mesnevi,I/79-95

İslam aleminin büyük alimlerinden biri olan Hz. Mevlana Güneşin Tutulması üzerine yukarıda Mesnevi´den yazmış olduğum cümleleri kullanıyor.
Evet maddi olarak her ne kadar ayın güneşi örtmesi ile böyle bir olay cereyan edebiliyorsa manevi olarak Şeytan´ın Hakk´ın kapısında sürülmesi cüretleri ve yeryüzündeki küstahlıkları yüzündendir güneş tutulması diyor Hz. Mevlana,Mesnevi Şerifinde.

Bazı
 araştırmacılara göre ne zaman güneş tutulursa ya bir iki gün önce veyahut altı,yedi gün sonra muhakkak bir deprem dünyamızda meydana geliyor.

Hatırlarsak 11 Agustos 1999 yılında güneş tutulmuş ve bu güneş tutulması dünyanın birçok ülkesinden canlı izlenmişti ve akabinde tam altı gün sonra 17 Agustos 1999 tarihinde
Türkiye´de çok büyük bir deprem yaşanmıştı bu deprem 17 Agustos Gölcük depremi olarak tarihe geçmiştir.

Yine Haiti´de kısa süre önce meydana gelen 7,3 siddetindeki depremden iki gün sonra 15 Ocak 2010 ´da Güneş Tutulması yaşanmıştır.

Şimdi bazıları  Ay ve Güneş tutulması, Ay ve Dünyanın güneş etrafındaki hareketlerine bağlı bir oluş biçimidir. Günümüzün astronomi bilginleri için, ay ve güneşin hangi tarihte tutulacağım, tutulma olayının kaç dakika süreceğini ve yeryüzünün nerelerinden görünebileceğini önceden hesap etmek artık bir oyuncak haline gelmiştir. Buna rağmen bu astronomi olayını idrak edemeyenler hâlâ bulunmaktadır.) diyecektir.

Ben bu fikri saygı ile karşılıyorum çünkü bu fikir maddi açıdan bakınca ortaya çıkan bir fikirdir bir sebepdir fakat manevi taraftan olaya bakınca bu fikrin geçer bir yanı yoktur.

Hz. Mevlana´nın Güneş Tutulması üzerine söylemiş sözlerini esas alırsak Güneşimiz yani işığımız günümüzde ve geçmişte Şeytan´ın dünyada yapmış olduğu Küstahlıklar yüzünden tutulmaktadır.
Fakat günümüz bilim adamlarının görüşünü esas alırsak sadece Ayın Güneş´in önüne geçmesinden dolayı kaynaklanıyor.

Şimdi öncelikle aşağıdaki Vikipedi´de bulunan Güneş Tutulması Listesine bakalım daha sonra yorum bölümüne kendi düşünce ve fikirlerimizi yazalım.
Astronomlar Listeye göre 2010 ile 2020 yılına kadar dünyamızda tam 24 güneş tutulması meydana geleceğini belirtiyorlar daha sonra tam 40 yıl güneş tutulması yaşanmayacak.

Selam ve dua ile

1 Kommentar:

  1. 40 yıl güneş tutulması yaşanmayacak.

    Demişiniz 2023-2061 yılları arası Altınçağ yaşanacağından dolayı olabilir mi*

    AntwortenLöschen